Diagnostyka

Diagnostyka - Dentysta Wrocław RTG RVG dentysta

Zdjęcie pantomograficzne Wrocław

Prawidłowa i kompleksowa diagnostyka jest podstawą dobrze zaplanowanego leczenia.
W naszym gabinecie mamy możliwość wykonywania zdjęć pantomograficzych w bardzo wysokiej rozdzielczości. Zdjęcia te w diagnostyce odgrywają olbrzymia rolę, ponieważ obrazują wszystkie zęby pacjenta i powinny być wykonywane u większości osób planujących leczenie.

Zdjęcia pantomograficzne mogą pokazać to czego w badaniu jamy ustnej nie jesteśmy w stanie dostrzec przy wizyalnej obserwacji. Dodatkowo nowoczesne (cyfrowe) zdjęcia pantomograficzne są niezastąpione w przewidywaniu ułożenia tkanek i ich zachowaniu na poszczególnych etapach leczenia.

Często są zlecane ze wskazań ortodontycznych jak i chirurgicznych. Jednak nie należy również zapominać o normalnej diagnostyce. Aparat którym dysponujemy, to Pantomograf CS 8100 – obecnie najbardziej nowoczesny i najdokładniejszy aparat na rynku. Wykonanie zdjęcia trwa ok 20 sek.

Specyfikacja aparatu pozwala na wykonywanie zdjęć:

Zdjęcie RTG pantomograficzne Wrocław

  • Pantomograficzne (całkowite, sektorowe)(tzw. zdjęcie pantomograficzne)
  • zdjęcie zatok szczękowych
  • zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych (istotne przy dysfunkcjach)
  • zdjęcia zębów zatrzymanych trudnych do diagnostyki

Dodatkowym atutem takiej apratury RTG jest bardzo niska dawka promieniowania jakiej zostaje poddany Pacjent. Można ją porównać do kilku godzin spędzonych na dworze w słoneczny dzień.

Nasi Pacjenci odnaleźli tę stronę szukając: zdjęcie pantomograficzne Wrocław.

Powiązane zabiegi: